piątek, 4 października 2013

"Przebudzenie z zimowego snu" Maria NienartowiczPrzebudzenie z zimowego snu to książka autorstwa Marii Nienartowicz z cyklu Przygody Karkonoskiego Skrzata. Jest to lektura, poprzez którą dzieci mają okazję bliżej poznać region karkonoski, jego mieszkańców i różnorodną przyrodę.
W prezentowanej publikacji maluchy, wraz z maleńkim skrzatem Wścibinoskiem, przeżyją kilka wspaniałych, aczkolwiek owianych zimowym chłodem przygód. Skrzacik ów, mimo, że cała jego rodzina smacznie przesypia zazwyczaj całą zimę, budzi się i wyrusza by niepostrzeżenie obejrzeć nieznany mu dotąd zimowy krajobraz. Napotyka tam ciekawych i nieznanych mu dotąd przybyszy, a raz nawet wpada w poważne tarapaty. Jednak dzielny Wścibinosek nie jest lękliwym skrzatem i nawet bez pomocy rodziny potrafi sobie poradzić. W końcu ma przecież w karkonoskich górach potężnego przyjaciela.
Książka, mimo swej zimowej aury, ma ciepły i spokojny charakter. Przeżywanie przygód wraz z małym skrzatem było dla moich dzieci wspaniałą zabawą. Z wielkim zaciekawieniem chłonęły tekst podziwiając jednocześnie kolorowe ilustracje Ryszarda Dąbrowskiego. Bardzo spodobała nam się też mapa Polski z zaznaczonymi miejscami, w których żyją skrzaty. Okazało się bowiem, że te maluchy mieszkają na naszym terenie, szkoda tylko, że tak sprytnie się przed nami chowają ;)
Lektura jest naprawdę wartościowa, pouczająca i zabawna dlatego nie można przejść obok niej obojętnie. Polecam gorąco ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Poligrafia AD REM, 2007

2 komentarze:

Daria Michalkiewicz pisze...

Piękne książki wydaje to wydawnictwo :)

Emma Tetka pisze...

Tak to prawda, ich książki mają po prostu duszę a o to ostatnio trudno ;)