środa, 30 października 2013

"Choinkowe czary"Choinkowe czary to książka z cyklu Trójwymiarowe obrazki skierowana do najmłodszych czytelników. W serii ukazały się też takie tytuły jak Wigilijna podróż Mikołaja, Świąteczne prezenty oraz Uśmiech bałwanka. W prezentowanej publikacji dzieci znajdą szereg niesamowitych atrakcji. Na początek krótką magiczną historyjkę dzięki której maluchy będą miały okazję poznać zaczarowaną choinkę rosnącą skromnie w lesie. To urocze drzewko zadziwi wszystkich mieszkańców lasu, których w konsekwencji połączy z nim silna więź.
Drugą atrakcją dla maluchów z pewnością okażą się kolorowe, trójwymiarowe obrazki przedstawiające sceny mroźnej zimowej aury i szczęśliwych mieszkańców lasu bawiących się wesoło na śniegu.
Fajnym dodatkiem jest również pewien guziczek umożliwiający włączenie uroczej świątecznej melodyjki, która harmonizując z lekturą wprowadza swych czytelników w świąteczny nastrój.
Moje dzieci uwielbiają święta i wszystko co się z nimi wiąże więc tę niecodzienną lekturę pokochały błyskawicznie. Przyznam, że i mi prezentowana książeczka niepostrzeżenie zawróciła w głowie. Jej ciepły i spokojny styl, mimo zimowego klimatu, wywołuje uśmiech na twarzy i rozgrzewa serce. Z pewnością zaciekawi wszystkich rodziców swoją oryginalnością, starannością wykonania i dbałością o detale. Solidne wykonanie sprawi zaś, że dzieci będą mogły sięgnąć po nią jeszcze wiele razy przy okazji kolejnych świąt.
Nas ta magiczna lektura jak najbardziej oczarowała dlatego polecamy ją wszystkim spragnionym świątecznej atmosfery. Naprawdę warto ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2011
Brak komentarzy: