sobota, 19 października 2013

"Kto wie więcej. Książka z minikomputerem"Kto wie więcej. Książka z minikomputerem to praca zbiorowa skierowana do ciekawych świata dzieci powyżej 7 roku życia. Odbiorca znajdzie w niej aż 825 pytań posegregowanych w 15 dziedzinach: kosmos, planeta ziemia, świat zwierząt, ptaki, podwodny świat, świat roślin, ciało człowieka, zagadki, bajki, nauka i wynalazki, historia, wielcy wojownicy, wokół świata, transport, zawody.
Wydawcy ostatnimi czasy dwoją się i troją aby ich publikacje były oryginalne, innowacyjne, przyciągały uwagę i miały w sobie to coś. Prezentowana książeczka z pewnością spełnia wszystkie powyższe kryteria.
Lektura idealnie sprawdzi się podczas długich jesiennych wieczorów, podczas podróży a nawet na przerwie w szkole. Dzieci mogą korzystać z niej same lub grać w parach. Komputer znajdujący się w dolnym panelu umożliwia oba te rozwiązania. Kiedy go uruchomimy, sam automatycznie losuje przypadkowo wybrane pytania. Gracz musi wybrać wówczas jedną z czterech możliwych odpowiedzi A, B, C, D. Od razu dowiaduje się też czy odpowiedź ta była poprawna. Jeżeli tak, na maleńkim ekranie pojawiają się dodatkowe punkty.
Pytania są bardzo krótkie i konkretne, podobnie zresztą jak i same odpowiedzi. Ich poziom trudności jak dla 7 latka nie jest zbyt wygórowany. Są pytania i łatwe i trudne, dlatego maluch ma okazję nauczyć się dzięki nim wielu ciekawych rzeczy.
Na końcu książki znajduje się prosta instrukcja obsługi minikomputera oraz tabele poprawnych odpowiedzi. Całość jest naprawdę solidna i przetrwa wiele dziecięcych rozgrywek dostarczając całej rodzinie dużo radości oraz okazję na wspaniałą wspólną zabawę.
W naszym domu książeczka jest niemal hitem. Okazała się oryginalnym pomysłem na przegnanie nudy oraz nowoczesnym i przyjemnym sposobem na naukę. Całej naszej rodzinie sprawiła dużo radości. Moje dzieci na pewno sięgną po nią jeszcze wiele razy. Szczerze polecam ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2013 


Brak komentarzy: