niedziela, 13 października 2013

"Baśnie do nauki angielskiego. Książka z płytą" praca zbiorowaBaśnie do nauki angielskiego. Książka z płytą to praca zbiorowa skierowana do dzieci powyżej 6 roku życia. W publikacji tej maluchy znajdą 5 bardzo popularnych i ponadczasowych bajek jak Brzydkie kaczątko, Calineczka, Jaś i Małgosia, Królowa Śniegu i Mała Syrenka w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.
Jeśli chodzi o wersję polską, jest ona bardzo przystępna, zrozumiała i wciągająca. Zdania są proste i krótkie. Tłumaczenie natomiast wygląda tak, że na stronach parzystych znajduje się tekst w języku polskim a na nieparzystych w języku angielskim. Tak więc otwierając książkę w dowolnym miejscu mamy obie te wersje podane niemal jak na talerzu. Jest to moim zdaniem bardzo trafnie pomyślane. Nie trzeba bowiem wertować kilkunastu stron w celu poznania jednej z dwóch opcji. Moją uwagę przykuły też proste zadania pomagające dzieciom w opanowaniu zdobytych wiadomości. Poza nimi jest jeszcze słowniczek oraz szereg tłumaczeń popularniejszych zwrotów czy słówek przy użyciu kolorowych ilustracji ze znajdujących się w lekturze bajek.
Bardzo ważnym elementem zestawu jest z pewnością płyta, na której dzieci mogą wsłuchać się w brzmienie języka angielskiego oraz poćwiczyć jego wymowę.
Jako rodzic jestem bardzo zainteresowana wszelkimi formami nauki języka obcego skierowanymi do najmłodszych dzieci. Lubię gdy nauka sprawia maluchom przyjemność a tak z pewnością jest w tym przypadku.
Myślę, że w prezentowaną publikację warto zainwestować mając już nawet kilkuletnie dzieci. Bajki w wersji polskiej są przecież tak rewelacyjne i wartościowe, że trudno jest mi wyobrazić sobie bez nich dzieciństwo. Ponadto piękne, wyraziste i bajecznie kolorowe ilustracje sprawiają, że książeczce wręcz nie można się oprzeć. A dodam też, że dzięki bardzo solidnemu i starannemu wykonaniu posłuży ona maluchom przez wiele długich lat. Polecam gorąco.
Moja ocena 10/10

GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.
Wydawnictwo Papilon, 2013 


Brak komentarzy: