poniedziałek, 16 września 2013

"Zagubiona w śniegu" Holly WebbZagubiona w śniegu to książka z serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Jest to wzruszająca opowieść dla dzieci w wieku 6-10 lat o małym kudłatym kotku i dziewczynce, która zakochała się w nim bez pamięci. Pusia, bo tak nazywa się ów kociak, przyszła na świat na spokojnej i bezpiecznej farmie. Była mała i wątła na tle swego rodzeństwa, ale jakimś cudem udało jej się przeżyć i wyrosnąć na ślicznego kociaka.
Gdy właścicielka farmy wywiesiła informację, że odda kotki w dobre ręce, chętni szybko się znaleźli. Do oddania została już tylko mała Pusia. Przypadkiem na farmę przyjechała mała dziewczynka Ela z mamą. Zakochała się w Pusi i bardzo chciała zabrać ją do domu jednak jej mama stanowczo sprzeciwiła się temu. Wtedy na farmę przyjechała inna kobieta z synem, z zamiarem zabrania kotka do siebie. Zwierzak nie chciał jednak trafić do domu dokuczliwego chłopca i uciekł w poszukiwaniu Eli, gdyż czuł, że to właśnie ona będzie w stanie stworzyć mu najlepszy dom.
Historia Pusi jest ciepła a zarazem wzruszająca i pełna nadziei. Wszystkie zwierzaki pragną domu, w którym będą kochane, szanowane i bezpieczne. Instynktownie wyczuwają ludzi mających wobec nich złe zamiary. Tak właśnie zachowała się Pusia uciekając przed złośliwym chłopakiem.
Lekturę czytało się naprawdę przyjemnie a losy małego kociaka wciągnęły moje dzieci. Język i styl są bardzo zrozumiałe dla młodego czytelnika. Duża czcionka sprawia zaś, że czytanie jest szybkie a do sedna historii docieramy niemal ekspresowo. W książce dzieci znajdą kilka czarno-białych ilustracji, które przybliżą maluchom sylwetki bohaterów a na okładce słodka małą Pusię zachęcającą do poznania jej historii.
Wraz z dziećmi zachęcamy do lektury, która rozgrzała już w ponure jesienne wieczory nie jedno serduszko. Polecam ;)
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012


Brak komentarzy: