niedziela, 22 września 2013

"Smerfy. Smerfastyczny przewodnik. Jak zostać smerfem? Książka z naklejkami i figurkami" Maggie TestaSmerfy. Smerfastyczny przewodnik. Jak zostać smerfem? Książka z naklejkami i figurkami to publikacja, której autorką jest Maggie Testa. Jest to lektura skierowana do dzieci w wieku 3-5 lat, w całości poświęcona ulubieńcom najmłodszych czyli małym niebieskim smerfom, które, jak pewnie dobrze wiecie, mieszkają w małej wiosce, gdzieś w głębi wielkiego lasu.
Autorka przedstawia czytelnikowi kolejno wszystkie smerfy, mówiąc o ich charakterach i zainteresowaniach. Prezentuje też kilkoro zupełnie nowych bohaterów, których maluchy mają okazję poznać w najnowszym filmie o przygodach tych niebieskich stworzonek.
Dzięki lekturze maluchy poznają więc sposób na organizację smerfourodzin, w tym także przepis samego Piekarza na pyszny smerfourodzinowy tort, pomysły na smerfastyczne zabawy czy popularne powiedzenia smerfów. To jednak nie koniec niespodzianek. Książka zawiera ich znacznie więcej a choćby krótki słownik języka francuskiego, wszak to z tego kraju wywodzą się te urocze niebieskie ludziki. Na końcu zaś dzieci znajdą naklejki oraz figurki, którymi mogą bawić się bez końca.
Moje dzieci kochają smerfy, dlatego cała lektura bardzo przypadła im do gustu. Tekst jest zrozumiały i niezbyt długi, czcionka duża i wyraźna, a wszystko to przeplatają sympatyczne wielkie ilustracje co niewątpliwie przyciąga uwagę maluchów i wzmaga ich ciekawość.
Książka z pewnością zainteresuje wszystkich miłośników tych niebieskich stworzonek a także podsunie nam rodzicom kilka ciekawych pomysłów na smerfne zabawy dla naszych pociech.
Smerfy wychowały już nie jedno pokolenie i fajnie, że pojawiła się na rynku oryginalna książeczka, która jest swoistym zbiorem ciekawostek na ich temat. Polecam więc lekturę życząc jednocześnie wielu wrażeń i dobrej zabawy ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Papilon, 2013
Grupa Wydawnicza PUBLICAT S.A.

Brak komentarzy: