czwartek, 12 września 2013

"Samotne święta Oskara" Holly WebbSamotne święta Oskara to książka z bestsellerowej serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Czytelnik poznaje w niej historię dziewczynki o imieniu Hania, która od zawsze marzyła o własnym psiaku. W końcu jej marzenie spełnia się i dziewczynka tuż przed Bożym Narodzeniem dostaje małego dalmatyńczyka, który otrzymuje imię Oskar. Zwierzak, który z natury uwielbia długie spacery, zabawy i towarzystwo przed świętami czuje się samotny i zepchnięty na drugi plan. Nie rozumie przedświątecznej krzątaniny a w dodatku młodszy brat Hani zbyt natarczywie okazuje mu swoją miłość.
Historia Oskara jest ujmująca, ciepła i osadzona w realnym świecie. Często w natłoku spraw zapominamy o naszych domowych pupilach, które przecież potrzebują naszej uwagi i zainteresowania. Autorka zwraca na ten aspekt szczególną uwagę w lekturze.
Książka napisana jest w sposób zrozumiały, przystępnym językiem i jasnym podziałem na rozdziały. Dzieci znajdą w niej sporych rozmiarów czcionkę i kilka pojedynczych czarno-białych ilustracji.
Lekturę czytałam razem z dziećmi i z całym przekonaniem stwierdzam, że bardzo spodobała się nam wszystkim historia Oskara. Maluchy poznały w niej zwyczajną rodzinę i słodkiego szczeniaka, który podbił jej serca. Książka idealna do czytania do poduszki gdyż pozbawiona jest całkowicie agresji więc z pewnością uspokoi dziecko przynosząc mu słodkie i spokojne sny ;)
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012


Brak komentarzy: