czwartek, 26 września 2013

"Martynka. Ulubione zwierzątka. Książka z szablonami"Martynka. Ulubione zwierzątka. Książka z szablonami to publikacja powstała na podstawie książek o Martynce autorstwa Gilberta Delahaye’a i Marcela Marliera. Całość składa się na 4 plastikowych kart z szablonami zwierzaków takich jak koń, pies i kot oraz przyborów z nimi związanych, jak zabawki czy jedzenie. Łącznie ponad 30 różnych wzorów. Do szablonów dołączony jest ciekawy notes z białymi karteczkami do wyrywania u dołu których znajdują się nadrukowane urocze, różowe ilustracje nawiązujące do opowiadań o Martynce.
Moja córka powielała już wszystkie wzory wielokrotnie. Sprawiło jej to bardzo dużo frajdy i ogromnie wciągnęło. Okazało się, że z tych paru szablonów może powstać niezliczona liczba kompozycji, które trzeba później przecież pokolorować, jak stwierdziła moja córka, i które zawsze wychodzą rewelacyjnie.
Szablony są niemal niezniszczalne przez co dzieci mogą cieszyć się nimi bez końca. Mają sporej szerokości rowki dlatego bez problemu mieści się w nich nawet grubo naostrzona kredka. Wzory nie są skomplikowane a efekt jaki można osiągnąć za ich pomocą naprawdę imponujący.
W naszym domu zabawa z szablonami trwa i myślę, że szybko się nie znudzi. Jest to oryginalny sposób na spożytkowanie wolnego czasu przez dziecko. Takie ćwiczenie wpływa również na naukę rysowania u malucha. Powielając wielokrotnie dane elementy dzieci zapamiętują ich kształty i samodzielne rysowanie ich konturów staje się z czasem dużo łatwiejsze.
My gorąco zachęcamy do zapoznania się z prezentowaną książeczką życząc udanej i owocnej zabawy.
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Papilon, 2013
GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.


Brak komentarzy: