piątek, 20 września 2013

"Makaronowe ozdoby i dekoracje" Agnieszka Bojrakowska-PrzeniosłoMakaronowe ozdoby i dekoracje to książka autorstwa Agnieszki Bojrakowskiej-Przeniosło. Jest to bogaty zbiór pomysłów na oryginalne ozdoby z makaronu.
Dotąd dekoracje tego typu łączyłam jedynie ze świętami Bożego Narodzenia. Udało mi się nawet kiedyś wykonać kilka aniołków na choinkę. Prezentowana książka całkowicie zmieniła mój punkt widzenia na ozdoby tego rodzaju. Dzięki pomysłom w niej zawartym mogę bawić się makaronem cały rok wykonując urocze ludziki, zwierzątka, gwiazdki czy bardziej skomplikowane arcydzieła.
Na wstępie książki czytelnik znajdzie krótką instrukcję jak łączyć ze sobą makaron, informację jak i czym go malować oraz ilustracje i nazwy wszystkich makaronów, które zostały użyte do wykonania poszczególnych dekoracji, a jest ich niemało. Dalej autorka każdorazowo tłumaczy krok po kroku jak wykonać daną dekorację oraz jakie rodzaje makaronu będą nam do tego potrzebne. Wszystko to ilustrują fotografie przedstawiające szczegółowo etapy pracy oraz co najważniejsze prezentujące efekt końcowy.
Książka jest naprawdę niesamowita. Znajdują się w niej pomysły, które można z powodzeniem wykonać razem z dzieckiem ze względu na swą nieskomplikowaną formę a także te wymagające od nas odrobiny cierpliwości i determinacji. Tak więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Myślę też, że ozdoby z makaronu są tak oryginalnym sposobem na dekorację mieszkania, że zachwycą i zainteresują każdego kto odwiedzi nasz dom. Ja korzystając z tego, że za oknami już tuż tuż szara i bura jesień mam w planach kilka arcydzieł, którymi będę mogła pochwalić się przed rodziną. Póki co gorąco zachęcam do zapoznania się z tą rewelacyjną lekturą, która tak mnie oczarowała i zainspirowała do pracy ;)
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo RM, 2009


Brak komentarzy: