niedziela, 8 września 2013

"Gwiazdko, gdzie jesteś?" Holly WeebGwiazdko, gdzie jesteś? To książka autorstwa Holly Webb z serii Zaopiekuj się mną. Lektura opowiada o losach młodej kotki o imieniu Gwiazdka oraz dziewczynki Jadzi, która mimo, że nie jest jej właścicielką bardzo kocha ślicznego kociaka.
Jadzia nie ma swojego zwierzaka gdyż jej rodzice stanowczo się temu sprzeciwiają. Dziewczynka jest wielką miłośniczką kotów. Znają ją wszystkie kociaki w okolicy i co ważniejsze bardzo lubią. Gdy pewnego dnia w oknie sąsiedniego domu pojawia się nowy mały kociak Jadzia nie może oderwać od niego oczu. Zwierzak zaprzyjaźnia się z dziewczynką i często odwiedza ją przychodząc do ogrodu Jadzi. Sąsiedzi postanawiają wyjechać na kilka tygodni i Jadzię proszą o opiekę nad zwierzakiem. Dziewczynka jest przeszczęśliwa i z niecierpliwością oczekuje na Gwiazdkę we własnym domu.
Książka opowiada ciepłą i uroczą historię dlatego moje maluchy słuchały jej z uwagą i uśmiechem na buźkach. Przygoda Jadzi pokazała, że futrzak może dać całej rodzinie dużo radości i nie zrozumiemy tego jeżeli nie posiadaliśmy nigdy zwierzaka w domu.
Lekturę czyta się lekko i przyjemnie a jej język jest przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika.
Nam książka bardzo się spodobała a losy Jadzi i Gwiazdki wciągnęły. Sama historia nie jest zbyt długa i pozbawiona zbędnych opisów. Warta uwagi jest też spora czcionka, która z pewnością uprzyjemni dziecku czytanie. Polecam tę lekturę wszystkim małym miłośnikom zwierząt, z pewnością wywoła u nich uśmiech na twarzy i idealnie sprawdzi się w jesienne ponure wieczory.
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012 

Brak komentarzy: