niedziela, 18 sierpnia 2013

"Światełka i dźwięki"Książeczki z serii Światełka i dźwięki ukazały się w dwóch tytułach Kręcą się maluszki oraz Świeć na niebie, mała gwiazdko. Skierowane są do dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, ale do ukończenia trzeciego roku dzieci powinny bawić się nimi pod nadzorem rodziców. Oba egzemplarze zawierają piękne ilustracje, głównie zwierzaków, w stonowanych i spokojnych barwach. Ich proste kształty mają za zadanie przyciągnąć wzrok, wywołać uśmiech na twarzy i wzbudzić zainteresowanie malca.
W książeczkach rodzice znajdą też teksty krótkich wesołych piosenek do których melodię odgrywa pozytywka a właściwie panel grający znajdujący się ponad kartonowymi kartami. Oprócz wspomnianej melodii do słów z książeczki na panelach znajdują się jeszcze 3 inne guziki imitujące dzwonienie, kichanie, huczenie sowy czy radosny śmiech bobasa, w zależności od egzemplarza. Ponadto każdy z 4 przycisków mruga niezbyt jasnymi, kolorowymi światełkami. Wszystko to zasilane jest trzema maleńkimi bateriami AG10.
Mojej, ponad rocznej córeczce, książeczki bardzo się spodobały. Mnie natomiast zaciekawiła informacja o miejscu ich produkcji „made in China”, ale po skrupulatnym obejrzeniu obu egzemplarzy stwierdzam, że są wykonane naprawdę solidnie, porządnie i bezpiecznie, tak, że bez obaw ;)
Lubię zabawki, które oprócz tego, że bawią dzieci, rozwijają też ich zdolności. Jako rodzic wstawiam tym książeczkom najwyższą ocenę. Urzekły mnie oryginalne melodie nie spotykane masowo na rynku, prostota a zarazem ich wielofunkcyjność. Co ważne córka chętnie po nie sięga. Polecam, naprawdę warto ;)
Książka do nabycia na Fabryka.pl za 28 zł
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2013

1 komentarz:

Mamiczka pisze...

Fajne! Teraz sporo książek jest "Made in China" ;)