poniedziałek, 12 sierpnia 2013

"Pusia, zagubiona kotka" Holly WebbPusia, zagubiona kotka to książka z serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Cały cykl liczy 21 egzemplarzy i opowiada o przygodach naszych domowych pupilów czyli kotków i psów. Pusia to mała energiczna kotka ciekawa świata i bardzo oddana swojej opiekunce, dziewczynce o imieniu Ela. Lektura opowiada o tym jak Pusia mimo próśb Eli wyrusza w pewien zimowy i mroźny dzień na spacer. Niepostrzeżenie zaczyna padać obfity śnieg i kociątko gubi się docierając w rezultacie do starej opuszczonej leśniczówki.
Historia Pusi pokazuje młodemu czytelnikowi jak wielka potrafi być miłość dziewczynki i kociaka. Ela z wielką determinacją, angażując całą rodzinę, poszukiwała swej ukochanej kotki nie zniechęcona zimnem ani niepowodzeniami. Zwierzak w życiu dziecka nierzadko zajmuje bardzo ważne miejsce ucząc go jednocześnie odpowiedzialności, sumienności i poświęcenia.
Książka opowiada uroczą historię a jej łagodna forma i zrozumiały język z pewnością zachęcą dziecko do czytania. Lektura jest ciekawa, pozbawiona zbędnych opisów, także z pewnością nie znudzi malucha. Losy Pusi bardzo wzruszyły moją córkę tym bardziej, że okazała się ona niezwykle dzielnym zwierzakiem i mimo trudnego położenia potrafiła nieść jeszcze pomoc innym. Sporych rozmiarów czcionka niewątpliwie ułatwia czytanie dzięki czemu wraz z córką pochłonęłyśmy książkę ekspresem.
Polecam tę lekturę wszystkim maluchom lubiącym opowiadania o zwierzakach. Książka jest ciekawa i niezbyt długa za to pouczająca, wartościowa i emocjonująca ;)
Według mnie kategoria wiekowa książki to: dzieci 5+
Według mnie książka jest w typie : literatura dziecięca    
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2013


Brak komentarzy: