środa, 14 sierpnia 2013

"Mały Rubi w tarapatach" Holly WebbMały Rubi w tarapatach to książka z serii Zaopiekuj się mną autorstwa Holly Webb. Cykl poświęcony jest zwierzakom i opisuje historie bardzo realistyczne, których głównymi bohaterami są psy oraz koty.
Historia Rubiego rozpoczyna się, gdy mała Kasia prosi rodziców o szczeniaka. Rodzice wahają się jednak gdyż w ich domu mieszka już kot. W dodatku kociak bardzo agresywnie reagował do tej pory na każdego napotkanego psa. W końcu jednak marzenie dziewczynki spełnia się i tuż przed świętami Bożego Narodzenia do ich domu trafia Rubi, śliczny brązowo-biały spaniel. Niestety kotka bardzo nieuprzejmie wita niesfornego szczeniaka, który bardzo pragnie zostać jej przyjacielem.
Lektura porusza bardzo ciekawy i życiowy temat. Decyzja o sprowadzeniu do domu zwierzaka zawsze jest trudna i niesie za sobą szereg konsekwencji. Historia Rubiego z pewnością otwiera na ten aspekt nieco szerzej oczy i uświadamia dziecku, że psiak może przewrócić życie do góry nogami, oczywiście najczęściej w dobrym znaczeniu tego słowa ;)
Książka z pewnością wciągnie dziecko. Napisana jest językiem zrozumiałym i przystępnym dla młodego odbiorcy. Duża czcionka sprawi zaś, że czytanie będzie wydawało się szybsze i łatwiejsze. Lektura podzielona jest na sensowne rozdziały, dlatego nie wydaje się być monotonna a pauzy dla dziecka są dość ważnym elementem.
Nas lektura urzekła. Rubi okazał się przeuroczym psiakiem a jego przygody córka przeżywała z uśmiechem na twarzy i błyskiem w oczach. Polecam ;)
Według mnie kategoria wiekowa książki to: Dla dzieci 5+
Według mnie książka jest w typie : literatura dziecięca
Moja ocena 9/10

Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012

1 komentarz:

Tata pisze blog pisze...

Masz absolutną rację, to bardzo dobra książka :))