wtorek, 20 sierpnia 2013

"Dotykanki. Kolory" i "Dotykanki. Zwierzęta"Książeczki z cyklu Dotykanki ukazały się w dwóch tytułach Kolory oraz Zwierzęta. Seria skierowana jest do najmłodszych dzieci, które ukończyły zaledwie roczek, jednak powinny być one użytkowane przez maluchy pod opieką rodziców aż do ukończenia przez nie 3 lat.
Każda książeczka liczy 5 grubych kartonowych stron. Na każdej z nich maluch znajdzie obrazki wzbogacone o elementy dotykowe wykonane z różnego rodzaju materiałów o różnej fakturze i kształcie. Ponadto wiele pięknych, kolorowych i nieskomplikowanych ilustracji w stonowanych kolorach oraz krótkie proste teksty dla rodziców.
Oba egzemplarze zainteresowały mnie i moją najmłodszą córkę. Dla nas obu było to coś nowego i nietuzinkowego. Szczególnie gdy poza podziwianiem obrazków można dotknąć futerka owieczki lub skórki pomarańczy. Efekt jest naprawdę fantastyczny i bardzo bliski ideału.
Książeczki są solidnie wykonane, mają zaokrąglone rogi, co uniemożliwi malcom ich obgryzanie czy zaginanie a co za tym idzie będą mogły cieszyć się nimi dłużej. Obie są według mnie warte uwagi, oryginalne i z pewnością wiele nauczą małego odkrywcę. Dotyk jest wszak czymś niezmiernie ważnym dla każdego dziecka i to poprzez niego poznaje on otaczający go świat. Polecam więc oba egzemplarze wszystkim maluchom a rodzicom podpowiem, że dostępne są na Fabryka.pl 
w cenie 23 zł.
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Olesiejuk, 2013


 
2 komentarze:

Daria Michalkiewicz pisze...

Szukam prezentu na roczek dla chrześniaka, i widzę na tym blogu kilka ciekawych rzeczy. Na pewno coś wybiorę. Bardzo ciekawy blog :)

Emma Tetka pisze...

;)