sobota, 13 lipca 2013

"Tajemnice zielonego królestwa. Książka twórczych zabaw"Tajemnice zielonego królestwa. Książka twórczych zabaw to zbiór łamigłówek przygotowanych dla dzieci w wieku przedszkolnym na podstawie najnowszego filmu pt. Tajemnice zielonego królestwa. Sceny z filmu przeniesiono do książeczki gdzie przerodziły się one w barwne ilustracje. Ten fascynujący egzemplarz zawiera kolorowanki, łamigłówki i labirynty. Wszystko to bardzo ciekawie zaprojektowane i pomyślane aby mały odkrywca mógł z bohaterami zielonego królestwa przeżyć niezapomnianą przygodę.
Przyznam, że filmu jeszcze z dziećmi nie oglądałam, ale rewelacyjne ilustracje i informacje jakie znaleźliśmy w książeczce podpowiadają nam, że będzie na co popatrzeć.
Ale wróćmy do książeczki. Zasiedliśmy do niej jak zwykle całą rodziną i kolejno rozwiązywaliśmy zadania w niej zawarte. Wspólnymi siłami dotarliśmy w końcu do ostatniej strony. Bardzo lubimy tego typu rozrywki dlatego wspólna zabawa sprawiła nam ogromną frajdę. Dzieciom nie przeszkodziła nieznajomość bohaterów, choć pewnie wolały by najpierw poznać ich oglądając film a dopiero potem zabrać się do zabawy z książeczką.
Całość jest z pewnością warta uwagi. Dzieci poprzez regularne ćwiczenia uczą się logicznego myślenia i oswajają z tym co czeka je w szkolnej ławce. Polecam tego typu publikacje wszystkim maluchom, wierząc, że dostarczą im one wiele satysfakcji i nieocenionych umiejętności, które zaowocują w przyszłości ;)
Moja ocena 8/10


 Brak komentarzy: