piątek, 12 lipca 2013

"Smoki. Kreatywne zabawy i gry" Andrea PinningtonSmoki. Kreatywne zabawy i gry to książka autorstwa Andrei Pinnington. Ten wspaniały egzemplarz skierowany jest przede wszystkim do chłopców w wieku przedszkolnym. Przybliży on dzieciom sylwetkę ogromnego i ziejącego ogniem smoka i przy jego pomocy podsunie kilka ciekawych pomysłów na mądre spożytkowanie wolnego czasu. Książka przeniesie małego pogromcę smoków w świat pełen zagadek, labiryntów, gier, kolorowanek, wycinanek i cudownych naklejek, które maluch może dowolnie naklejać na specjalnie przygotowanej do tego celu planszy. Mój synuś szczególnie upodobał sobie gotowe szablony, przy pomocy których rysuje smoki i rycerzy.
W książeczce takich pomysłów jest mnóstwo. Mi jako rodzicowi spodobały się takie zadanka, w których maluch musiał dokończyć jakąś historyjkę oraz bajkowe zawieszki na drzwi ze smokiem w roli głównej.
Lektura pochłonęła na długo całą naszą rodzinę. Do zabawy przyłączyły się również dziewczynki, których nie odstraszyły ani smoki ani rycerze w lśniących zbrojach.
Zadania są zrozumiałe dla dziecka a zarazem ciekawe, dzięki czemu maluch chłonie wiedzę i rozwija swoje zdolności artystyczne. Wszystkie te doświadczenia niewątpliwie okażą się niezastąpione w szkolnej ławce. Nauka poprzez zabawę sprawia dzieciom największą frajdę dlatego z łatwością przyswajają wszystkie nowinki i mają przy tym dużo radości. Ja jako rodzic jestem pod ogromnym wrażeniem tego egzemplarza.
Polecam książkę wszystkim małym rycerzom, którzy nie lękają się stanąć oko w oko ze strasznym smokiem i czasem brakuje im pomysłów na zabawę. Książeczka jest naprawdę rewelacyjna ;)
Moja ocena 10/10
2 komentarze:

bąbelkowy świat pisze...

Bardzo mi się książka spodobała głównie przez mozliwość wzbudzenia w dziecku tytułowej kreatywności.

Emma Tetka pisze...

Pomysłów na twórcze zabawy jest w niej rzeczywiście sporo ;)