poniedziałek, 29 lipca 2013

"Przedszkole Żyrafki. 5-latek" oraz "Przedszkole Żyrafki. 6-latek" Elżbieta Lekan i Joanna MyjakPrzedszkole Żyrafki 5-latka i 6-latka to teczki, wewnątrz których dziecko znajdzie 3 aktywizujące książeczki dostosowane do jego wieku i umiejętności, przygotowane przez Elżbietę Lekan i Joannę Myjak. Całe zestawy bogate są w liczne niespodzianki, które z pewnością ucieszą malucha i zajmą na długi czas.


Zestaw dla 5-latków składa się z książeczki ze zgadywankami, zabawami językowymi oraz plastycznymi. W każdej znajdują się kolorowe naklejki. Polecenia są krótkie i zrozumiałe dla malucha tak, że rodzic potrzebny jest głównie tylko po to aby je odczytać ;) Mojej niespełna 6-letniej córce najbardziej przypadła do gustu książeczka o zabawach plastycznych, w której oprócz kolorowania, rysowania i wyklejania trzeba było jeszcze wyciąć proste elementy.


Zestaw dla 6-latka jest równie atrakcyjny i bogaty w niespodzianki. Składa się z książeczek o cyferkach, literach i sylabach oraz szlaczkach. Malucha w ich świat wprowadza żyrafa obecna na każdej stronie. I tu polecenia są jasne i zrozumiałe, pomagając w doskonaleniu nauki liczenia, pisaniu szlaczków po zawiłych labiryntach oraz sylabizowaniu. Wszystko to z pewnością zaciekawi malca a naklejki dodatkowo uprzyjemnią całą zabawę.


Nam spodobały się oba te zestawy. Są kolorowe i przejrzyste, dlatego przyciągają uwagę i zachęcają do zabawy. Moja córka bardzo lubi tego typu książeczki i ochoczo zabrała się za rozwiązywanie zagadek, kolorowanie czy wycinanie. Nie sprawiło jej też większej trudności proste liczenie czy szlaczki. Widocznie konkretne polecenia jasno nakreśliły dziecku co należy zrobić a barwne ilustracje zachęciły do pracy. Poprzez tego typu ćwiczenia maluch rozwija swoje umiejętności, bawi się przyswajając nowe rzeczy oraz oswaja z tym co czeka go w szkolnej ławce. Oba zestawy uczą logicznego myślenia, są odpowiednio dostosowane do poziomu dziecka i podpowiadają rodzicom co na tym konkretnym etapie maluch powinien już umieć aby w szkole nie zostać w tyle za innymi dziećmi. Polecam je wszystkim 5 i 6-latkom (podobne teczki są również dostępne dla dzieci młodszych  w wieku 2,3,4 lat), jestem pewna, że taka inwestycja zaowocuje w przyszłości gdyż zestawy są na prawdę warte uwagi ;)

Moja ocena 10/10 1 komentarz:

jestemwniebie pisze...

super ksiązka :)