sobota, 6 lipca 2013

"Origami z wierszykami. Kaczuszka Omi niczego się nie boi" A. Frączek i D. DziamskaOrigami z wierszykami. Kaczuszka Omi niczego się nie boi to książeczka autorstwa Agnieszki Frączek i Doroty Dziamskiej. Skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Znajdziemy w niej krótką historyjkę o małej dzielnej kaczuszce Omi, która mimo deszczu jako jedyna odważyła się na poranny spacer napotykając po drodze różne zwierzątka. O każdym z tych zwierzaków autorki zamieściły też w książeczce krótki rymowany wierszyk. Poza wierszykami w egzemplarzu znajdziemy instrukcję do samodzielnego wykonania każdego napotkanego przez Omi zwierzaka z kolorowych kółeczek różnej wielkości. Córce z niewielką pomocą udało się wykonać już niemal wszystkie modele. Bardzo lubi różnego rodzaju wyklejanki, dlatego zabawa z orgiami, mimo, że była dla niej nowością, sprawiła jej dużo frajdy.
Zwierzaki nie są zbyt trudne do wykonania a wskazówki jasne i zrozumiałe dla przedszkolaka. Zabawa z orgiami była więc dla całej naszej rodziny bardzo zajmująca i co ciekawe nie miała końca. Mimo, że wykorzystaliśmy już wszystkie kółeczka dołączone do książeczki w każdej chwili możemy sami wyciąć kolejne, by stworzyć z nich całe stada zwierzaków.
Książeczka uczy malucha precyzji, rozwija wyobraźnię i dostarcza fantastycznej zabawy. Idealnie sprawdza się gdy na zewnątrz pogoda nie sprzyja zabawie i spacerom. My jesteśmy nią oczarowani i polecamy wszystkim maluchom, które nie znoszą bezczynności i nudy. Na pewno będzie to trafny wybór i oryginalny sposób spędzenia wolnego czasu ;)
Moja ocena 9/10
  


Brak komentarzy: