niedziela, 14 lipca 2013

"Opowiastki dla małych uszu" Joanna WachowiakOpowiastki dla małych uszu to książka autorstwa Joanny Wachowiak. Cały zbiór składa się z 8 opowiadań i skierowany jest do najmłodszych dzieci. Bohaterami każdej z bajek są sympatyczne zwierzątka, które bardzo wiele uczą młodego czytelnika.
Mała uparta żabka uzmysławia dziecku jak ważne są w życiu marzenia, nawet takie, które na pozór wydają się niemożliwe do zrealizowania. Marzenia dodają nam skrzydeł i czasem okazuje się, że spełniają się w najmniej oczekiwany sposób, dając nam przy tym ogromną satysfakcję.
Kolejna bohaterka, ruda wiewiórka, pokaże czytelnikowi jak dużo radości sprawić może dzielenie się tym co mamy z innymi, nawet gdy w rezultacie okazuje się, że dla nas zostaje tak niewiele.
Takich cudownych historyjek jest w tej niesamowitej książce jeszcze kilka. Ja chciałabym zwrócić uwagę szczególnie na jedną, która mnie jako rodzica urzekła najbardziej. Opowiada ona historię ślimaka, który ze względu na swoje predyspozycje nie potrafił ani skakać ani też biegać, choć bardzo pragnie bawić się radośnie z innymi. Jednak ktoś bardzo mądry uświadamia  mu, że każdy z nas jest inny, ma inne umiejętności i talenty. Każdy ma bowiem swoje mocniejsze i słabsze strony, dlatego każdy jest wyjątkowy i ma prawo do robienia tego co lubi, do bycia po prostu sobą. Nic na siłę. Rewelacyjne opowiadanie, szczególnie pomocne gdy dziecko narzeka, że słabo idzie mu np. gra w tenisa czy piłkę nożną.
Przygoda z tą właśnie książką może być dla dziecka wspaniałym doświadczeniem, które z pewnością zaowocuje w przyszłości. My po każdej z historyjek odkładałyśmy książeczkę na bok i dyskutowałyśmy dłuższą chwilę. Lektura porusza ciekawe tematy, pomagając dziecku zrozumieć je lepiej a zarazem ukazuje konsekwencje takich czy innych decyzji.
Książka napisana jest ciepłym i zrozumiałym językiem. Opowiadania nie są zbyt długie za to bardzo przyciągają i skupiają uwagę dziecka. Wydanie jest bardzo trafne, pełne oryginalnych i kolorowych ilustracji. Wysoka jakość papieru sprawia, że książeczka będzie towarzyszyć nam przez długie lata. Zbiór opowiadań bardzo spodobał się moim maluchom i z pewnością wrócimy do niego jeszcze wiele razy. Tak wartościowe opowiastki na pewno warte są uwagi każdego rodzica, dlatego polecam tę książkę życząc satysfakcji z lektury.
Moja ocena 10/10Brak komentarzy: