środa, 17 lipca 2013

"Basia i podróż" Zofia StaneckaBasia i podróż to książka autorstwa Zofii Staneckiej. W serii ukazało się już 20 tytułów o przygodach tytułowej bohaterki, ponadto kilka książeczek kartonowych, zeszytów ćwiczeń aktywizujących oraz audiobooków. Lektura skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i opowiada o przygodzie jaka spotkała Basię, jej starszego brata Janka, młodszego Franka oraz ich mamę. Razem już od dawna planowali wspólny wyjazd do rodziny w góry. Niestety okazało się, że tata musi zostać w pracy i dzieci przemierzą pół Polski tylko z mamą. Podróż ta dostarcza im wielu ekscytujących wrażeń i nie do końca przebiega planowo, a przynajmniej nie tak jakby życzyła sobie tego mama, bo dzieci mają nieco inne zdanie na ten temat.
Cała historia jest bardzo zabawna i ciekawa. Autorka pokazała w niej normalną rodzinę. Od razu na myśl nasunęły mi się moje wyprawy z dziećmi, próby ich uspokojenia czy zajęcia czymś choćby na chwilę. Tak więc jak w książce tak jak i w życiu. Mama przemierzając z trójką dzieci kilkaset kilometrów musi mieć w sobie ogromne pokłady cierpliwości i optymizmu.
Książka nie raz wywołała wśród moich maluchów okrzyki radości i wybuchy śmiechu. Dzieci przyjęły ją bardzo cieplutko i słuchały z wielką uwagą. Bardzo szybko pokochały tytułową bohaterkę i stały się jej wielkimi entuzjastami. Basia wzbudza w czytelniku ogromną sympatię gdyż jest bardzo sympatyczną i rezolutną małą dziewczynką.
Moje maluchy zwróciły również uwagę na piękne i kolorowe ilustracje Marianny Oklejak, które niewątpliwie uprzyjemniły czytanie. Tekst jest jasny i zrozumiały, dlatego całość prezentuje się bardzo ciekawie.
Tę książkę szczególnie polecam wszystkim maluchom, gdyż sprawdzi się w każdej okoliczności, wiele uzmysłowi dziecku ale też rozbawi i rozbudzi wyobraźnię ;)
Moja ocena 10/10


Brak komentarzy: