sobota, 20 lipca 2013

"Basia i alergia" Zofia StaneckaBasia i alergia to książka Zofii Staneckiej bogato ilustrowana przez Mariannę Oklejak. Licząca już 20 tytułów seria, o przygodach małej Basi i jej rodziny, wciąż rośnie. Obecnie oprócz opowiadań, miłośnicy Basi znajdą też książeczki kartonowe, audiobooki czy zeszyty ćwiczeń aktywizujących. Cała seria skierowana jest do dzieci w wieku 3-8 lat i stanowi wspaniałe źródło rozrywki połączonej z nauką i poznawaniem świata.
Książka Basia i alergia opowiada o wielkiej miłości dziewczynki do koni. Niestety po tym, jak Basia spędza ze zwierzętami niemal pół dnia, jej samopoczucie ulega znacznemu pogorszeniu…
Lektura o sympatycznej i rezolutnej małej Basi bardzo spodobała się moim maluchom gdyż jest wciągająca i zabawna. Czytelnik poznaje dzięki niej zwyczajną rodzinę z jej codziennymi rozterkami i problemami. Dialogi nie są przesłodzone, takie przyziemne, dlatego całość wypada naprawdę rewelacyjnie i śmiesznie, czasem nawet bardzo śmiesznie. Tekst jest zrozumiały dla dziecka, przykuwa jego uwagę i rozwija wyobraźnię. Można by rzec – historyjka prosto z życia. Właśnie dlatego tak bardzo podobają nam się przygody tytułowej bohaterki. Obrazują zwyczajne sytuacje, ucząc dzieci i bawiąc jednocześnie.
Jest to moim zdaniem jedna z bardzo wartościowych lektur, która koniecznie powinna znaleźć się w biblioteczce młodego czytelnika. Basia szybko zaskarbiła sobie serca naszej rodziny. Sprawdza się o każdej porze dnia i w każdym miejscu, dając maluchowi dużo satysfakcji i zapewniając dobrą rozrywkę.
Moja ocena 10/10

Brak komentarzy: