czwartek, 18 lipca 2013

"Bajkowy przewodnik dla dzieci. Jagniątków" Maria NenartowiczBajkowy przewodnik dla dzieci. Jagniątków autorstwa Marii Nenartowicz to publikacja skierowana do dzieci i rodziców planujących rodzinne podróże w nieznane dotąd miejsca. Przewodnik Jagniątkowa przybliży czytelnikowi położenie tej urokliwej miejscowości, wskaże miejsca, które warto odwiedzić z dziećmi i dostarczy o nich wielu ciekawych informacji. Znajdziemy w nim szczególnie warte uwagi Muzeum Dom Gerharta Hauptmanna, w którym co roku odbywają się liczne warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej i wielkanocnej. W przewodniku znajdziemy też takie informacje jak czas jaki zajmuje pokonanie konkretnego szlaku, co jest szczególnie ważne gdy planujemy podróż z dzieckiem.
Publikacja ma za zadanie przede wszystkim dzieciom uprzyjemnić wycieczkę, dlatego maluchy znajdą w niej bajkę o przygodach małych skrzatów, które słabo znają obrzędy świąteczne oraz wszystkie atrakcje jakie niesie ze sobą zima, gdyż cały ten okres przesypiają. Tym razem zamierzają jednak to zmienić i krok po kroku razem z dziećmi poznają kolejno sporty jakie zimą można uprawiać w górach, obrzędy świąteczne czy cudowne okolice Jagniątkowa, po których oprowadza je sam Ducha Gór. A gdy maluchy poczują się być przytłoczone tak dużą dawką informacji mogą pokusić się o rozwiązanie zadań i łamigłówek oraz kolorować obrazki zamieszczone specjalnie dla nich w przewodniku.
Nam książeczka bardzo się spodobała. Rewelacyjnie przygotowuje do podróży całą rodzinę. Dzięki niej wiemy gdzie jechać, bo zawiera również mapę, ale też jakie atrakcje czekają nas już na miejscu. Przewodnik jest tak bajkowo kolorowy, że ogromnie zainteresował moje maluchy przez co spędziliśmy przy nim sporo czasu na czytaniu i zabawie. Sposób w jaki autorka przekazuje informacje jest naprawdę bardzo trafiony a tekst zrozumiały i ciekawy. Książeczka jest niezastąpioną kopalnią wiedzy o malowniczo położonym Jagniątkowie, kuszącym turystów ogromną ilością atrakcji i świeżym górskim powietrzem. My jesteśmy pod jej ogromnym wrażeniem i z pewnością pomyślimy o odwiedzeniu tej jakże urokliwej miejscowości. Zachęcam wszystkich rodziców do zwrócenia szczególnej uwagi na ten rewelacyjnie wydany egzemplarz życząc przyjemności z lektury i satysfakcji z podróży ;)
Moja ocena 10/10

 

Brak komentarzy: