czwartek, 2 maja 2013

"Kostek w mieście" - recenzja książki„Kostek w mieście” to niezobowiązująca lektura autorstwa Alexa T. Smitha. W tej serii ukazała się jeszcze jedna książka pt. „Kostek w cyrku”. Książka składa się z dwóch części stanowiących dwa oddzielne opowiadania. Ich główny bohater, tytułowy Kostek, to sympatyczny i ciekawy świata piesek. Towarzyszem jego przygód jest skarpetka zwana Panem Piętką. Autor relacjonuje nam dwa dni z życia przyjaciół, dzięki temu poznajemy świat widziany ich oczami. Pierwszego dnia, gdy tylko właściciele Kostka opuszczają mieszkanie, wraz z przyjacielem wyrusza on w miasto. Dzień nie kończy się jednak na zwiedzaniu i zakupach. Kostek nieopatrznie zostaje bohaterem i ze spaceru wraca do domu ze wspaniałym medalem …
Akcja drugiego opowiadania, stanowiącego jednocześnie drugi dzień przygód Kostka, toczy się w szpitalu. Kostek trafia tam z Panem Piętką ponieważ zaniepokojony jest jego stanem. I tym razem nie zabraknie zaskakujących i dziwnych sytuacji oraz humorystycznych scen.
Lektura jest lekka i idealnie sprawdzi się w podróży wypełniając nam czas oczekiwania. Bogata jest w ciekawe i oryginalne ilustracje, które prezentują ogólne zaskoczenie ludzi napotykających na swej drodze bohaterów książki. Jej fabuła jest nieskomplikowana a tekst przejrzysty i prosty. Dla mnie jest świetnym pomysłem na zabicie nudy i wypełnienie wolnej chwili. Egzemplarz idealny do torebki, polecam ;)
Moja ocena 7/10

Wydawnictwo Hachette, 2013

Brak komentarzy: