sobota, 4 maja 2013

"Klara Hokus. Zbyt wiele zaklęć" - recenzja książki„Klara Hokus. Zbyt wiele zaklęć” autorstwa Rutha Symesa jest kontynuacją przygód tytułowej bohaterki, którą mieliśmy okazję poznać już wcześniej w książce „Klara Hokus. Magiczny Zaułek”. Klara jest młodą, dziesięcioletnią czarowniczką, która dopiero uczy się czarów i poznaje tajniki magii. Dziewczynka bardzo różni się od swoich rówieśników, ale nie martwi się tym, jest dumna z tego kim jest i w tajemnicy skrywa swój sekret bycia czarownicą. Od kiedy mieszka wraz z Lili, swoją adopcyjną mamą, stara się być najlepszą córką jaką można by sobie tylko wymarzyć. Gdy nadarza się okazja, by pokazać Lili, że jest idealnym dzieckiem, z którego każdy byłby dumny, Klara postanawia ją wykorzystać. Nie do końca udaje jej się jednak osiągnąć zamierzony cel. Jest tym faktem bardzo zawiedziona i rozgoryczona. Wszystko jednak przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie i zmienia się gdy na jej drodze staje realny wróg stanowiący zagrożenie dla wszystkich jej przyjaciół i bliskich. Sięgnijcie po książkę by przekonać się czy Klara udowodni Lili swoją wyjątkowość. Ale czy Lili w ogóle pragnie takich dowodów?
Klara Hokus bardzo przypadła do gustu moim maluchom. Z zapartym tchem śledziły jej przygody, przeżywały niepowodzenia oraz cieszyły się z sukcesów. Ta mała i sympatyczna dziewczynka może być z pewnością wzorcem do naśladowania. Nie wstydzi się własnego wyglądu, nie pragnie upodabniać się więc do nikogo, jest też dobrą koleżanką i wspaniałą córką. Stara się ze wszystkich sił aby mama była z niej dumna, a Lili, no cóż, kocha Klarę taką jaką jest i jest szczęśliwa, że to jej córka.
Książka napisana jest lekkim i przyjemnym językiem. Posiada nieliczne ilustracje, które pomagają maluchom wyobrazić sobie jej bohaterów. Lektura, jak stwierdziły moje maluchy, jest magiczna i bardzo ją lubią. Jeżeli lubicie więc tajemnice i ciekawi was jak czarownica zmienia swój wygląd albo jak brzmi zaklęcie, dzięki któremu można zmienić kolor mebli czy ścian oraz jeżeli lubicie książki o sympatycznych czarownicach, sięgnijcie koniecznie po Klarę Hokus, z pewnością warto.
Moja ocena 10/10

Wydawnictwo Hachette, 2013

Brak komentarzy: