niedziela, 5 maja 2013

"Czy czujesz tę MOC? Fizyka - reaktywacja!" - recenzja książkiKsiążka Richarda Hammonda „Czy czujesz tę MOC? Fizyka – reaktywacja!” z serii Mały naukowiec to niesamowita lektura łącząca w sobie przyjemne z pożytecznym. Książka jest skarbnicą wiedzy przedstawionej w oryginalny i bardzo ciekawy sposób. Na wstępie autor wprowadza nas w tajniki fizyki przeprowadzając czytelnika przez jedne z ciekawszych odkryć naukowych począwszy już od czasów średniowiecza. Dzięki temu poznajemy bliżej teorie Arystotelesa, Archimedesa, Kopernika, Galileusza czy Newtona i znaczenie jakie niosły one dla ludzkości.
W kolejnej części książki dowiadujemy się czym jest siła, przy tym autor tłumaczy też wiele ciekawostek związanych z życiem codziennym jak np. dlaczego piłka się odbija lub co sprawia, że samolot unosi się w powietrzu. Idąc dalej poznajemy materię, wszystkie stany skupienia substancji, budowę atomu oraz działanie magnezu. Na koniec autor pozostawił nam ciekawostki związane ze światłem, jego postrzeganiem i odbiciem.
Książka, oprócz tego, że jest niezastąpioną pomocą na zajęciach fizyki, jest też interesującą i pełną praktycznej wiedzy lekturą. Skierowana do dzieci i napisana nieskomplikowanym językiem zaciekawiła całą moją rodzinę. Barwne i bardzo trafne ilustracje uatrakcyjniają czytanie i pomagają w zrozumieniu i zapamiętaniu wielu ciekawostek. Tekst nie jest zbyt długi, a autor posługuje się naprawdę zrozumiałym językiem. Z pewnością warto zajrzeć do tej książki, by przekonać się, że fizyka może być fajna a jej nauka łatwa i przyjemna. Książka zasługuje na uznanie i na pewno będzie regularnie czytana przez całą moją rodzinę. A jeżeli i was ciekawi np. jak gruby jest piorun lub jak działa spadochron zajrzyjcie koniecznie do tej właśnie lektury, z pewnością wciągnie was na długi czas.
Moja ocena 10/10
Zainteresowała cię ta książka, przejdź na stronę Wydawnictwa KLIKNIJ TUTAJ 
 

Wydawnictwo G+J, 2013

Brak komentarzy: