niedziela, 26 maja 2013

"Czarownica Winnie" - recenzja książkiCzarownica Winnie to światowy bestseller autorstwa Valerie Thomas ilustrowana przez Korky Paul. W serii ukazały się również takie tytuły jak Wszystkiego najlepszego Winnie, Winnie w kosmosie oraz Winnie i Dzień Dinozaura. Tytułowa bohaterka jest sympatyczną czarownicą z potarganymi włosami, charakterystycznym długim nosem oraz stożkową czapką. Mimo iż wyglądem nie różni się od innych czarownic jej natura jest bardzo łagodna a ona sama zabawna i mało straszna. Jak każda szanująca się czarownica Winnie posiada czarnego kota o imieniu Wilbur. Wraz z nim mieszka w wielkim czarnym i posępnym domu. Winnie bardzo kocha swojego kocura, niestety to właśnie przez niego przytrafia jej się mnóstwo nieszczęśliwych wypadków, których oboje mają już dość. Czarownica postanawia w końcu to zmienić…
Bajka o czarownicy Winnie bardzo przypadła do gustu mojej córce. Cała historia jest niezbyt długa za to zabawna i urocza. Winnie jest bardzo barwną postacią poprzez co jej perypetie podobają się maluchom. Na szczególną uwagę zasługują też ciekawe ilustracje prezentujące Winnie oraz całe jej otoczenie. Córkę niezmiernie zaciekawił ogromny kociołek stojący na kuchennym piecu w domu czarownicy. Służy zapewne do przyrządzania… no właśnie, obiadu czy może tajemnych magicznych mikstur?
Styl książki jest dla młodego czytelnika jasny i zrozumiały, język lekki a tekst krótki i nieskomplikowany. Całość wypada naprawdę rewelacyjnie. Zachęcam do lektury. 
Moja ocena 9/10

GRUPA WYDAWNICZA PUBLICAT S.A.
Wydawnictwo Papilon, 2013

Brak komentarzy: