niedziela, 3 marca 2013

Żel do mycia rąk Skarb Matki - opiniaInformacje Producenta:
Żel do mycia rąk Skarb Matki to prosta i skuteczna formuła ułatwiająca utrzymanie higieny skóry rąk w trudnych warunkach. Dzięki zawartości etanolu i substancji bakteriobójczej zabija prawie 100%  bakterii takich jak: E. coli (pałeczki okrężnicy), S. aureus ( gronkowca złocistego) oraz wiele innych groźnych bakterii tlenowych i wirusów. Forma żelu sprawia, że preparat bardzo łatwo rozprowadza się, wchłania i jednocześnie usuwa widoczny brud . Nie pozostawia uczucia lepkości. Dodatek estrów kokosowych gliceryny natłuszcza, nawilża i wygładza delikatną skórę rąk. Po zastosowaniu żelu ręce są równie czyste jak i wypielęgnowane.
Żel sprawdzi się zarówno w podróży, na spacerze jak w domu np. po zwykłych czynności higienicznych /wizyta w toalecie, zmiana pieluszek/. Wygodne, małe opakowanie zmieści się w każdej kosmetyczce, w małej kieszonce dziecka i w ciasnym schowku samochodowym.
Dodatkową atrakcją opakowania jest sprawiający trójwymiarowe wrażenie rysunek dna morskiego. Zaciekawi każde dziecko a rodzicom łatwiej będzie umyć małe i ruchliwe rączki.
Żel antybakteryjny Skarb Matki: 
  • usuwa do 100% bakterii
  • usuwa widoczny brud
  • daje uczucie świeżości 
  • nawilża i natłuszcza
  • szybko wysycha 
Moja opinia:
Żel do mycia rąk Skarb Matki to moim zdaniem rewelacyjny wynalazek. Usuwa bród, bakterie i w każdej sytuacji ułatwia zachowanie komfortowo czystych dłoni. Szczególnie przydaje się na spacerze bądź w podróży kiedy o higienę naprawdę trudno. Żel mieści się w niewielkim 80 ml opakowaniu dzięki czemu bez problemu można upchnąć go w torebce a nawet kieszeni kurtki. Preparat łatwo się rozprowadza, nieźle wchłania i bez użycia wody myje i dezynfekuje dłonie, a do tego wystarczy zaledwie kilka kropli. Konsystencja niezbyt gęstego płynu do naczyń, kolorek bezbarwny. Jedynie co mnie razi to zapach, intensywny zapach spirytusu, alkohol to jego podstawowy składnik, w końcu żel ma zabijać bakterie, no ale mógłby pachnieć ładniej ;) Zapach ten znika po wchłonięciu preparatu w skórę. Z dostępnością też niestety łatwo nie jest :( Kosmetyk nie podrażnia skóry dziecka oraz nie wysusza dłoni i tu duży plus. Cena to ok. 8zł/80ml
Reasumując, myślę więc że warto się w niego zaopatrzyć tak by poza domem również móc w każdej chwili cieszyć się czystymi dłońmi i tylko z tego powodu nie rezygnować chociażby ze spacerku z dzieckiem. 

1 komentarz:

moni89 pisze...

Fajnie, ale troszkę przeraża mnie ten spirytus, masz rację mogli dodać jakiś zapach