sobota, 2 marca 2013

"Chatka pełna zwierząt" recenzja serii książekKsiążki Doroty Skwark z serii „Chatka pełna zwierząt” to krótkie jednowątkowe opowiastki z morałem dla najmłodszych dzieci. W każdej historii występuje gromadka sympatycznych zwierząt różnego gatunku. Zdarza się, że zwierzęta te wpadają w większe lub mniejsze kłopoty, ale zawsze wychodzą z nich obronną łapką ucząc nas przy tym i bawiąc. Wszystkie bajki są pełne humoru oraz pogodnej treści.
„Niespodzianka dla Tygryska” opowiada o tym, jak dzięki wspólnej pomocy i zaangażowaniu przyjaciół łatwiej zrealizować swoje cele. Sprawienie przyjacielowi radości jest czasem tak proste a dla niego tak wiele może znaczyć...
„Taniec Pingwinów” to zabawna historia, poprzez którą autorka próbuje uzmysłowić dzieciom czym jest plotka i w jaki sposób powstaje. Jak niewinna zabawa staje się w niej wojną... Oczywiście cała ta humorystyczna sytuacja to zwyczajne nieporozumienie zakończone pouczającym morałem.
„Wyścig Zajączka” to przykład nieposłuszeństwa i zbytniej pewności siebie. Skutkiem tego jest niewątpliwie słuszna nauczka wywołująca pokorę i skłaniająca do refleksji. Wszystko to oczywiście podsumowuje morał autorki.
Cała seria książeczek „Chatka pełna zwierząt” jest pięknie rymowana dlatego łatwo wpada w ucho wzbudzając w dziecku zainteresowanie i wywołując uśmiech na twarzy. Całość wzbogacają kolorowe i urocze ilustracje, które są dla malucha niezmiernie atrakcyjne. Bardzo spodobał mi się ciekawy kształt książeczek. Moje dzieci zazwyczaj obgryzały rogi, tutaj miały by z tym niewątpliwie problem ;) Ponadto ten kształt ułatwia małemu odkrywcy samodzielne trzymanie książeczki i wyróżnia ją spośród wielu innych oraz zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy. Tak więc duży plus za oryginalność. Wszystkich rodziców zachęcam do zwrócenia uwagi na książeczki z tej serii, które osobiście gorąco polecam.

Wydawnictwo MD, 2012

Brak komentarzy: