niedziela, 3 lutego 2013

Franklin i statek kosmiczny – recenzja książkiPrzygody małego zielonego żółwika o imieniu Franklin są dobrze znane wszystkim dzieciom z telewizji. Bohater miał wielu przyjaciół z którymi często ochoczo bawił się każdego dnia. 
Pewnego razu żółwik i przyjaciele bawili się razem w swoim domku na drzewie. Wyobrazili sobie, że są w statku kosmicznym i odbywają międzyplanetarną podróż. Zaprosili do zabawy również ślimaka, który niezbyt ochoczo dołączył do nich. Wolał jednak robić akurat coś zupełnie innego. Zniecierpliwiony i znudzony zabawą wymknął się z domku i zniknął. Co się z nim stało i dlaczego nie chciał się bawić razem z kolegami …?
Mały Franklin zrozumiał dzięki tej przygodzie, że nie można nikomu narzucać swojego zdania i że warto wysłuchać przyjaciela i uszanować jego zdanie. Czasem bywa tak, że nasi przyjaciele wolą bawić się akurat w coś zupełnie innego i trzeba to po prostu uszanować. Może dołączenie do nich okaże się być interesującą i wesołą zabawą. Dla wszystkich dzieci będzie to z pewnością bardzo pouczająca i przyjemna lektura. Wzbogacona kolorowymi ilustracjami na pewno zaciekawi każdego młodego czytelnika.

Wydawnictwo Debit, 2012

Brak komentarzy: